Kangaroo strieborná investičná minca (2024)

43.95 € 
Ročník:2024rok
Nominál:1AUD
Priemer:40.6mm
Hrúbka:2.98mm
Hmotnosť:31.1 g - 1oz
Rýdzosť:99.99%
Razba:Perth MintPM
Krajina pôvodu:AustráliaAU
Kvalita:UncirculatedUNC
DPH:Cena je vrátane DPH podľa§ 66
Skladom

Lehota dodania produktu: Okamžite k odoslaniu
Počet dní dodania produktu: 14

Kangaroo strieborná investičná minca (2024)

Strieborná investičná minca Kangaroo zobrazuje motív klokana (Red Kangaroo), ktorý bol vytvorený po prvýkrát v roku 1989. Minca je razená kráľovskou austrálskou mincovňou v Canberre. Tieto mince sú vyrazené zo striebra o  rýdzosti 999,9 a majú nominálnu hodnotu 1 AUD $. 

 

Na minci pribudla špeciálna výročná značka mincovne „P125“ a mikrolaserovo vyryté písmeno „P“.

 

Na zadnej strane mince je zobrazený skákajúci červený klokan, národný symbol Austrálie, obklopený nápismi „AUSTRALIAN KANGAROO“, hmotnosťou, rýdzosťou a rokom mince: „2024 1 OZ 9999 SILVER“. Predná strana nesie ľavý profil Jeho Veličenstva kráľa Karola III. od Dana Thorna spolu s nápismi „CHARLES III“, „AUSTRALIA“ a „1 DOLLAR“.

Strieborné klokany, predstavené v roku 2016, sa stali jednými z najpopulárnejších strieborných mincí na trhu. Ich dizajn, inšpirovaný austrálskou Copper Penny od Stuarta Devlina, obsahuje ikonického červeného Kangaroo. Vydanie z roku 2024 je pozoruhodné najmä aktualizovaným lícom, na ktorom je zobrazený nový panovník, vďaka čomu je pre zberateľov medzníkom.

 

Upozorňujeme, že strieborná investičná minca Kangaroo sa dodáva bez plastovej kapsuly. V prípade potreby je možné samostatne zakúpiť vhodnú kapsulu s priemerom 40 mm. Pri objednávke 25 ks sú mince dodávané v originálnej tube.

FAQ

 

Q: Ak je balenie striebra (tuba) 20ks alebo 25 ks, je možné objednať len 15ks?

A: Áno je možné objednať aj 15ks. Pri objednaní 20ks alebo 25ks je ale výhodnejšia cena.

 

Q: Ak je balenie zlata (tuba) 10ks alebo 20 ks, je možné objednať len 9ks?

A: Áno je možné objednať aj 9ks. Pri objednaní 10ks alebo 20ks je ale výhodnejšia cena.

 

Q: Je možné nakupovať ak nemám IČO?

A: Áno, ale bude Vám vystavená faktúra a za predpokladu platby vopred.

 

Q: Koľko gramov má 1 trójska unca (oz)?

A: 1 trójska unca [oz] = 31,1 gramu.

 

Q: Ponúkate aj spätný výkup?

A: Momentálne nie, ale v blízkej budúcnosti bude zabezpečený aj spätný výkup.

 

 

Doprava a doručenie

Vašu objednávku si môžete prevziať osobne v kancelárii alebo Vám ju dodáme poistenou zásielkou.

 

Osobné prevzatie

 

Osobné prevzatie je možné po telefonickom dohovore na čísle 0944 732 620 alebo emailom na eshop@denarius.sk Z dôvodu diskrétnosti je nutné dohodnúť si termín na presný čas.

 

Dodanie poistenou zásielkou

 

Váš tovar Vám zašleme na Vašu adresu v termíne, ktorý Vám bude najviac vyhovovať. O odoslaní zásielky Vás budeme informovať emailom alebo telefonicky.

 

Zásielky sú zasielané prostredníctvom špecializovanej služby Expres Kuriér Slovenskej pošty s týmito podmienkami:

 • preberať zásielku môže len adresát s doručenkou - nie je možné, aby zásielku prevzala iná osoba. Ak chcete, aby zásielku prevzal manžel, manželka, rodičia a pod. informujte nás o tom pri objednávke dopravy,
 • zásielka je vždy plne poistená na celú hodnotu tovaru a je diskrétne a bezpečne zabalená v bezpečnostnej obálke, ktorú nie je možné otvoriť bez viditeľného poškodenia
 • z dôvodu diskrétnosti je odosieteľom od nás fyzická osoba
 • Aktuálny stav vašej objednávky môžete sledovať po prihlásení do vášho účtu v sekcii objednávky.
 • ako krehké, do vlastných rúk

 

Poistenie:

 • Všetky zaslané zásielky sú poistené Slovenskou poštou do hodnoty Vašej objednávky. Nemusíte teda mať žiadnu obavu zo straty zásielky.
 • Všetky zásielky sú poistené v plnej výške hodnoty tovaru a diskrétne zabalené.

 

Zaslanie balík na poštu (nie adresu klienta)

Pre zachovanie maximálnej diskrétnosti je možné zaslať zásielku len na Vašu poštu - bez udania celej Vašej adresy. Výhodou je:

 • že Vy si určíte, kedy si Vašu zásielku vyzdvihnete,
 • Váš bežný poštový doručovateľ nevie o Vašej zásielke,
 • môžete si nechať poslať zásielku aj do iného mesta na poštu - napríklad v meste, kde pracujete
 • keď bude Vaša zásielka na Vašej pošte k dispozícii, budete informovaný SMS o doručení.

 

Cenník poštovného

 • Naším klientom účtujeme poštovné v konečných cenách podľa hodnoty zásielky a dobierky vrátane balného a iných poplatkov.Na cenu je prihliadnuté podľa cennika Slovenskej pošty
 • Cena dopravy vám bude vypočítaná automaticky pri zadávaní vašej objednávky
 • Investičné kovy v hodnote nad 30 000 EUR špecializovanou kuriérskou spoločnosťou. Spôsob a termín doručenia je stanovený individuálne po dohode.

 

Balenie

Záleží nám, aby Váš nákup k Vám dorazil nepoškodený. Preto balíme všetky zásielky podľa veľkosti do špeciálnych mäkkých obalov alebo krabíc. Každá zásielka je balená tak, že je zjavné jej nežiadúce otvorenie.

 

Ponúkame niekoľko spôsobov dodania tovaru. Vo všetkých prípadoch ste v priebehu spracovania Vašej objednávky informovaní o jej stave, či už mailovými správami či vo Vašej administrácii - Moje objednávky.

 

Ak chcete zistiť, kde sa Vaša zásielka práve nachádza využite odkaz na našej stránke Sledovanie zásielok.

 

Veľmi si vážime, že ste prejavili záujem o nákup tovaru z nášho e-shopu. Iste oceníte naše starostlivo zabalené, poistené a diskrétne označené zásielky.

Možnosti platby

Cenu podľa Objednávky môže Kupujúci uhradiť bankovým prevodom na základe vystavenej faktúry so splatnosťou 1 kalendárny deň alebo dobierkou, čiže odovzdaním hotovosti doručovateľovi pri preberaní Tovaru. Po uplynutí splatnosti, môže byť cena tovaru prepočítana podľa aktuálneho kurzu alebo vaša objednávka zrušená.

 

Prevodom na bankový účet

 

Po potvrdení vašej objednávky vám emailom zašleme faktúru, ktorú uhradíte prevodom z bankového účtu. Objednávka bude odoslaná alebo pripravená na prevzatie až po pripísaní finančných prostriedkov na náš účet, o čom vás budeme informovať emailom. Tento typ platby môžete zvoliť, ak sa rozhodnete za tovar zaplatiť vopred a už sa nestarať o jeho úhradu pri prevzatí. Je možné ho zvoliť ako v kombinácii s osobným odberom tovaru v našej kancelárii, tak i pri zaslaní zásielky Slovenskou poštou. Tovar bude expedovaný po pripísaní čiastky na náš účet.

 

Platba pri prevzatí tovaru

 

Za objednávku zaplatíte kuriérovi v hotovosti alebo kartou pri prevzatí tovaru. Maximálna hodnota objednávky, ktorú je možné zaslať na dobierku je 499 EUR. Na dobierku zasielame iba tovar, ktorý je skladom.Význam fixačnej ceny a spôsob fixácie investičných kovov

 

 • Fixácia ceny znamená potvrdenie a definitívne stanovenie ceny investičných kovov, ktoré priamo podliehajú zmenám ceny na svetových komoditných burzách.
 • Fixácia ceny sa týka iba tehličiek a mincí z investičných kovov.
 • Na základe pravidelnej aktualizácie cien investičných kovov sa môže investor rozhodnúť kedy a za akú aktuálnu cenu nákup zrealizuje alebo sa rozhodne počkať na lepšiu cenu.
 • Fixácia ceny je možná každý pracovný deň v čase od 09:00 do 17:00
 • Fixácia ceny sa koná cez internetovú objednávku
 • Fixácia ceny je okamžitá .

 

Upozorňujeme zákazníkov, že ak kedykoľvek v minulosti neprebral, nezaplatil či stornoval objednaný tovar, u ďalších objednávok nebudú fixované ceny investičných kovov, ani v prípade okamžitej fixácie, podľa bodu 3.11. VOP.

 

Fixáciu cien je možné realizovať okamžite a to prostredníctvom internetových objednávok, u ktorých, je zvolený spôsob platby prevodom na bankový účet, a to iba v prípade, že:

 • je objednávka vytvorená vo fixačných hodinách (t.j. v pracovné dni od 09:00 do 17:00)
 • objednávka je vytvorená mimo vyššie uvedené fixačné hodiny a súhrnné množstvo investičných produktov u jedného zákazníka nepresiahne čiastku 99 Eur